اگر می خواهید از چنگال اعتیاد به مواد مخدر نجات پیدا کنید ، انجام سم زدایی مواد مخدر اساسی است. شما ممکن است درمان سم زدایی را با یک پاکسازی سریع مرتبط بدانید، با این حال، سم زدایی مواد مخدر ضربه ای به سلامتی شما وارد نمی کند  اما می تواند تجربه بسیار ناراحت کننده ای باشد زیرا بدن شما با تغییرات داخلی که با آن سازگار شده است باید مقابله کند. با این وجود، سم زدایی مواد مخدر می تواند مانند ریختن نمک روی زخم باشد و در ابتدا ممکن است دردناک باشد، اما برای بهبودی از وابستگی به مواد مخدر و داشتن یک زندگی سالم تر ضروری است.

در مرحله بعد ممکن است افراد در مورد سم زدایی در کلینیک ترک اعتیاد آگاهی زیادی نداشته باشند و نسبت به این امر ترس داشته باشند بنا بر این مواردی که ما در کمپ ترک اعتیاد برای سم زدایی مواد مخدر انجام می دهیم را تشریح خواهیم کرد

سم زدایی  مواد مخدر چیست؟

سم زدایی مواد مخدر اساساً به معنای توقف مصرف موادی می باشد که بدن شما به آن عادت کرده است. با این حال، از آنجایی که بدن شما به میزبانی مواد مخدر در سیستم خود و در یک زمان خاص عادت کرده ، هنگامی که به طور ناگهانی قطع بشود، دچار شوک می شود. این به دلیل یک فرآیند پزشکی به نام هموستاز است. اختلال در هموستاز باعث می شود که مواد شیمیایی بدن به طور موقت از تعادل خارج شوند که منجر به عوارض جانبی جسمی و روحی ناخوشایندی می گردد. اگرچه این امر شدید به نظر می رسد، اما اگر بدانید این علائم موقتی است خیالتان راحت می شود. علاوه بر این، هنگامی که سم زدایی تحت راهنمایی متخصصان پزشکی در کمپ ترک اعتیاد انجام می شود، این روند تا حد امکان روان تر و راحت تر است.

علائم ترک مواد مخدر چیست؟

علائم ترک مواد مخدر احتمالاً شامل ترکیبی از علائم جسمی و روانی است که بسته به عوامل  از کم  تا شدید متغیر است:

 • نوع مواد مخدری که به آن وابسته هستید
 • مدت زمانی که به ماده مخدر وابسته بوده اید
 • هر گونه مشکل بهداشتی دیگری که تجربه می کنید
 • سن شما
 • جنسیت شما
 • وزن شما

با در نظر گرفتن این موضوع، نمی توان پیش بینی کرد که هر فرد چه نوعی از علائم ترک را تجربه خواهد کرد. با این حال، ما می‌توانیم یک راهنمای کلی از علائم رایجی که افراد در هنگام سم‌زدایی دارویی تجربه می‌کنند، ارائه دهیم:

 • خستگی
 • حالت تهوع
 • علائم شبیه آنفولانزا
 • بیماری و اسهال
 • لرز، لرز، لرز
 • هوس های شدید
 • تحریک پذیری
 • افسردگی
 • اضطراب
 • درد ها
 • گرفتگی معده
 • بیخوابی

آیا می توانم سم زدایی دارویی را در خانه انجام دهم؟

در ابتدا، سم زدایی در خانه ممکن است گزینه خوبی به نظر برسد، زیرا بسیاری از افراد می خواهند در هنگام تجربه علائم ترک احساس راحتی کنند. با این حال، سم زدایی خانگی برای  اعتیاد توصیه نمی شود.

و به این دلیل است که احتمالاً چند روز هوس اعتیاد شدید را تحمل خواهید کرد  یا علائم ترک شما می‌تواند آنقدر شدید باشد که ممکن است باعث عود سم زدایی شده و شما را به اعتیاد شدیدتر برساند.

دلیلش این نیست که شما فرد “ضعیف” هستید – عود کردن ممکن است حتی برای با اراده ترین  افراد اتفاق بیفتد زیرا ترک مواد مخدر می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد. برای مثال، ممکن است علائم، درد و دردهای شبیه آنفولانزا را تحمل کنید و به علاوه افکار منفی و تحقیرآمیز مازادی که ممکن است شما را از ادامه بهبودی منصرف کند به سراغ شما بیاید، به عبارت دیگر، سم‌زدایی مواد مخدر احتمالاً باعث می‌شود که از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی احساس خستگی کنید و مستعد ترک کامل سم‌زدایی مواد مخدر نباشید.

اگر هنوز مصمم به سم زدایی در خانه هستید ، لطفاً ابتدا با پزشک عمومی خود صحبت کنید. آنها می توانند هر دارو و راهنمایی لازم را به شما بدهند که می تواند زندگی شما را نجات دهد. دومین چیزی که باید اطمینان حاصل کنید این است که در اطراف خود آیا پشتیبانی قوی دارید.

اما اگر هنوز به اصرار ترک دارید هرگز به تنهایی سم زدایی نکنید. یک فرد مورد اعتماد را انتخاب کنید تا در کنار شما باشد، مطمئن شوید که او نیز برای این مورد آماده است-احتمالاً شما احساس تحریک پذیری بیشتری خواهید داشت بنا بر این از فرد مورد اعتماد بخواهید برای این مورد آماده باشد.

سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد چرا پیشنهاد می شود؟

حمایت فیزیکی

در کلینیک ما، مراجعان توسط پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرند و سپس (در صورت لزوم) داروهایی برای کمک به تسهیل روند ترک به آنها داده می شود. علاوه بر این، کارکنان حرفه ای  شما را تحت نظر خواهند داشت تا اطمینان حاصل  کنند که سلامتی شما به خطر نخواهد افتاد

حمایت عاطفی

درمانگران آموزش دیده ما می‌دانند که سم‌زدایی می‌تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. بنابراین، آنها قادر خواهند بود در طول این فرآیند به شما حمایت روانی دهند و شما را برای ادامه ترک تشویق کنند.

اقامتگاه های امن و راحت

کسلی و خستگی از علائم اصلی ترک مواد مخدر هستند، بنابراین استراحت برای عبور از آن ضروری است. در کلینیک ترک اعتیاد به شما یک اتاق خواب راحت داده می شود و غذاهای سالم و مغذی (که توسط سرآشپز خصوصی ما تهیه شده است) برای حفظ قدرت شما ارائه می شود. علاوه بر این، می توانید در محیط کمپ ما به دنبال ورزش های هوازی با هوای تازه باشید و این فرصت را خواهید داشت که در گروه های درمانی ذهن خود را پاک کنید.

فرصت حضور در گروه های درمانی

فرآیند سم زدایی از مواد مخدر اولین و حیاتی ترین مرحله است زیرا تا زمانی که بدن از تمام آثار اعتیادی که شما به آن وابسته هستید رها نشده باشد، پرداختن به مسائل دیگری غیرممکن است. در حالی که سم زدایی از مواد مخدر انجام می شود، بدن و ذهن به تدریج به سلامتی بهتر باز می گردند.  ما به شدت استفاده از مشاوره و گروه درمانی را توصیه می کنیم  زیرا سم زدایی فیزیکی از مواد مخدر همیشه برای جلوگیری از عود مجدد کافی نیست. برای بهبودی کامل، باید به هر فرآیند فکری اساسی که به اتکا به مواد مخدر کمک می کند رسیدگی کنیم.

Denounce with righteous indignation and dislike men who are beguiled and demoralized by the charms pleasure moment so blinded desire that they cannot foresee the pain and trouble.

Latest Portfolio

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2023 nioland. All Rights Reserved.